Individuální fyzioterapie

S čím Vám mohu pomoci:


  • bolesti zad, páteře, kloubů (chronické i akutní)
  • poúrazové stavy
  • potíže pohybového aparátu v těhotenství/po porodu
  • bolesti/deformity v oblasti nohy
  • vadné držení těla (děti i dospělí)
  • prevence funkčních poruch pohybového aparátu
  • potíže v oblasti urogynekologické (po operacích, inkontinence, prevence apod.)
  • jizvy

Na co se při individuální fyzioterapii připravit ?

Dopředu zapátrejte v paměti nad důležitými anamnestickými událostmi, budu se vás ptát na úrazy, operace, prodělané nemoci, léky, které berete i na co jste alergičtí. Dále u žen na proběhlé porody, na průběh menstruace a různé gynekologické potíže. Budeme zjišťovat příčinu vašich potíží, kdy a jak začaly, co vám přináší úlevu, co naopak zhoršení. Cokoliv, co by mohlo souviset s vaším stavem, mě bude zajímat.

Pokud jste již cokoliv řešili s jinými odborníky, vemte i lékařskou zprávu, pokud ji máte.

Přijďte v pohodlném spodním prádle, budete se do něj vysvlékat. Pokud se tak spolu domluvíme, můžete na další terapie nosit např.legíny a tílko nebo jiné pohodlné oblečení na cvičení. Ale ve většině případů čekejte, že bude potřeba svaly a další tkáně vidět a cítit, a k tomu je nejlepší oblečení nemít.

Nemusíte mít strach, vše vám vždy dopředu vysvětlím a řeknu co budu dělat, abyste věděli co vás zrovna čeká. Pokud se vám kdykoliv nebude cokoliv líbit a budete chtít s probíhající terapií skončit, dát si pauzu nebo jakkoliv upravit, stačí říct. Vše je o vzájemné komunikaci a důvěře.

Po terapii může dojít k přechodnému rozbouření potíží. Nemělo by však trvat déle než 3 dny. Po fyzioterapii je lepší naplánovat si odpočinek a nekombinovat ji s jinými formami terapie nebo wellness procedurami. Pokud se vám po fyzioterapii cokoliv nezdá, nebojte se napsat nebo zavolat a potíže zkonzultovat.


Co naopak nečekejte?

Nečekejte masáže. Fyzioterapeut není masér a podstatná část terapie směřuje vždy k vlastní aktivitě. Pokud je potřeba tkáně ošetřit, není to formou klasické masáže. Budou váš čekat měkké techniky, mobilizace, fasciální techniky, prvky z viscerální terapie, protahování.. Jedná se o jemné techniky s přiměřeným tlakem. Vždy je potřeba vašeho plného soustředění a spolupráce, často s korigovaným dýcháním.

Nemusíte se ničeho bát, na všechno vás navedu, pomůžu vám najít v sobě cestu, kterou daný "úkol" zvládnete. Takže strach z toho, že něco nezvládnete, není na místě. Vždy najdeme nějakou cestu, kudy se dostaneme do cíle.

Vytvořte si webové stránky zdarma!